Wymiana Polsko – Niemiecka -2024

W dniach 24-31. maja 2024r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie wybrali się do zaprzyjaźnionej szkoły IGS Melle w Niemczech. Podczas wymiany młodzież realizowała projekt historyczny na temat II wojny światowej.

Na początku polska grupa została oficjalnie przywitana przez Panią Burmistrz Melle w ratuszu i poznała miasto podczas gry miejskiej.  Następnie uczniowie zwiedzili miasto Osnabrück, gdzie po zjedzeniu obiadu w stołówce starostwa udali się do pobliskiego zoo. Kolejnym punktem programu była Brema. Grupa miała okazję przeprowadzać eksperymenty w Science Centre oraz zwiedzić starówkę. Następnego dnia uczestnicy wymiany odwiedzili miejsca pamięci w Esterwegen i Haren oraz brali udział w warsztatach dotyczących historii polsko-niemieckiej. Ostatniego dnia uczniowie uczestniczyli w lekcjach wraz ze swoimi partnerami i warsztatach plastycznych, a także zagrali wspólny mecz piłki siatkowej. Wieczorem odbył się grill pożegnalny oraz podsumowanie wymiany. Projekt został merytorycznie oraz finansowo wsparty przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

#PNWM

#wymianamłodzieży