Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Szkoła Podstawowa Nr 34

im. Józefa Malewskiego

w Olsztynie

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap

XV Światowe Dni Bajki w Olsztynie z udziałem uczniów naszej szkoły

Jubileuszowa edycja XV Światowych Dni Bajki w Olsztynie związana była również z jubileuszem 130 –tej rocznicy urodzin warmińskiej pisarki, nauczycielki i działaczki Marii Zientary Malewskiej.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się w centrum Olsztyna wokół schodów prowadzących do Ratusza. Na piękny, kilkusetosobowy kolorowy korowód postaci z bajek i legend autorstwa tegorocznej patronki Światowych Dni Bajki oczekiwały władze miasta. Całą dziecięcą społeczność miasta i regionu reprezentowali uczniowie kl. 2 f z SP 34 w Olsztynie, którzy przywitali wszystkich uczestników piękną inscenizacją, otwierając kolejną edycję ŚDB.  Jak co roku, tak i tym razem, prezydent Olsztyna Robert Szewczyk przekazał uczniom naszej szkoły symboliczne klucze do bram miasta.

Trudno sobie wyobrazić to wydarzenie bez bajecznie kolorowej parady bajkowych postaci. Dzieci z różnych placówek oświatowych, przebrane, m.in. za bohaterów bajek i legend Marii Zientary Malewskiej, przeszły spod Ratusza do olsztyńskiego amfiteatru. W amfiteatrze im. Czesława Niemena uczestnicy biorący udział w XV Światowych Dniach Bajki, prezentowali programy artystyczne, które przygotowali na to wydarzenie. Uczniowie z 2f oczarowali publiczność koncertem bajkowych piosenek. Brawurowym wykonaniem piosenek „Jestem Twoją bajką” oraz „Całkiem nowa bajka” z najnowszej wersji „Akademii Pana Kleksa” porwali do wspólnego śpiewania całą publiczność amfiteatru. Naszą szkołę w tym roku, oprócz klasy 2f, reprezentowali uczniowie z klas: 1e, 1f, 1g, 3c, 3f. Pierwszy dzień ŚDB w amfiteatrze zakończył się słodkim poczęstunkiem, który czekał na wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Zapraszamy na film: https://youtu.be/CMxi5aVIWs0

https://olsztyn.tvp.pl/77955546/ruszyly-dni-bajki-dzieci-poznaja-tworczosc-warminskiej-poetki?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0D4w4i_-ODxuivc0TKlBdCcG1x8eK02M7DbjSV2ybY4aWhSHQ8MAnWADQ_aem_W0eCBKWuA-W8ZSiFnRZMgA

https://photos.google.com/share/AF1QipMedbCoucje1cTItBPFrnNhGdk_RsVVojQ5rwic3HXIJ2bJG4NBAz3NaVK6zODIAw?key=TWt3dkdhaEMtbXVkTU05YW9kNGZiWTNXVjRQWndB

Skip to content