Innowacja – Mitologia słowiańska

Czy wiedzieliście o tym, że Słowianie, czyli nasi przodkowie, tak jak Grecy, Rzymianie czy ludy nordyckie, wierzyli w wielu bogów?
Czy znacie Peruna, Mokosz, Welesa, Świętowita i Swaroga?
Czy wiecie, kim jest szeptucha, strzyga, płanetnik albo południca?
Jeśli nie, to wkrótce więcej na ten temat będą mogli Wam powiedzieć uczniowie naszej szkoły.
W tym roku szkolnym klasa Ve pod opieką p. Eweliny Król będzie realizowała innowację pedagogiczną pod nazwą Mitologia słowiańska w klasie V.
W ramach tej innowacji uczniowie poznają panteon bogów słowiańskich, który następnie zestawią z bogami greckimi i rzymskimi. Po tym porównaniu spróbują odpowiedzieć na pytanie: Po co ludzie tworzyli mity? Co dawała im wiara w bogów?
Słowiańskie bóstwa uczniowie poznają w przyjemniej formie komiksu i powieści dla dzieci i młodzieży. Na koniec podejmą próbę napisania mitu, w którym słowiańscy bogowie zagoszczą we współczesnym świecie.

Innowacja pedagogiczna Mitologia słowiańska w klasie V jest zgodna z podstawą programową z języka polskiego dla klas 4-6 w roku szkolnym 2024/2025.