UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY…

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Do takiej właśnie  zabawy zostali zaproszeni uczniowi klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f i 1g.

W drugim semestrze roku szkolnego 2023/2024 odbyło się pasowanie na czytelnika naszej biblioteki. Ważność tego wydarzenia podnosił  odświętny strój pierwszoklasistów oraz ich przejęte twarze.  Po uroczystym momencie złożenia przysięgi, podczas której uczniowie obiecali, że będą najlepszymi przyjaciółmi książek, nastąpił akt pasowania. Został on dokonany książką przez Pana Dyrektora i Panie Wicedyrektorki, którzy w ten sposób przyjęli naszych pierwszoklasistów do grona czytelników naszej szkoły. Oni zaś złożyli obietnicę, że będą najlepszymi czytelnikami. Całość wydarzenia uatrakcyjniła część artystyczna  w wykonaniu uczniów z klas starszych. Nowi czytelnicy poznali też nasz księgozbiór oraz zasady korzystania z biblioteki. Wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na zakończenie uroczystości  otrzymali na pamiątkę dyplomy i książeczki wraz z życzeniami wielu przygód w zaczarowanym świecie książek.

nauczyciele- bibliotekarze:

Beata Januszewicz, Renata Rejniak