SALA EDUKACYJNA “OGNIK”

Uczniowie z klasy 1 a wybrali się na wycieczkę do Jednostki  Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 w Olsztynie przy ulicy Zientary Malewskiej 33, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka oraz zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na miejscu strażak odpowiedzialny za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych  pokazał nam pomieszczenia wchodzące w skład Sali Edukacyjnej „Ognik”, a więc salę projekcyjną i pokój, w którym była przedstawiona imitacja pożaru. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną. Wielką atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz wchodzenie na drabinę strażacką. Dobrze, że są takie miejsca, dzięki którym w przystępny sposób można poszerzać swoją wiedzę i nabywać nowe umiejętności.  Zapraszamy do galerii.