Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Październik był miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych. W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie klas IV-VIII prowadzili „zajęcia” w świetlicy szkolnej, pomagając młodszym kolegom i koleżankom w odrabianiu lekcji, czytając im wybraną literaturę dziecięcą, grając w gry edukacyjne, czy też bawiąc się z nimi. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie bawili się wyśmienicie. W klasach ósmych przeprowadzono quiz ortograficzny, a zwycięzcą okazała się klasa 8a – gratulujemy! Klasy czwarte wykonały plakaty ortograficzne, a uczniowie klas piątych zmierzyli się z programowaniem robotów, odgadując zagadki ortograficzne. Dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.