TAJEMNICE LASU

W klasie 1 a odbyło się spotkanie z panią leśnik Katarzyną Kuderską – Kaniuką z Nadleśnictwa Olsztyn. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka.
Pani leśnik opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Następnie uczniowie otwierali tajemnicze szkatułki i odkrywali w nich skarby lasu, które musieli nazwać i opowiedzieć, gdzie dokładnie można je znaleźć.
Dzieci przypomniały sobie, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Wspólnie więc z pomocą gościa mali odkrywcy przypomnieli zasady zachowania w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć i z radością uczestniczyły w niecodziennej lekcji przyrody.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla uczniów naszej klasy